Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Spotkania mentoringowe, budowa środowiska

Drzewko Firm rodzinnychSpotkania mentoringowe w firmach rodzinnych oddają klimat i historię budowania przedsiębiorstwa, które rosło wraz z rodziną.
Znane nam wszystkim marki rodzinne podzielą się swoją historią i doświadczeniem biznesowym z uczestnikami spotkań. Ważne jest to, że rozmowa jest prowadzona przez właścicieli oraz sukcesorów w otwartej formie, skłaniającej do wymiany pytań i odpowiedzi. Każdy biznes rozwija się w podobny sposób, droga rozwoju usłana jest rozmaitymi pułapkami i niewiadomymi. Ważna jest otwartość i skłonność do uczenia się na doświadczeniach już przebytych. To, że możemy stracone fundusze odzyskać jest pewne, jednak straconego czasu na nietrafione decyzje odrobić się nie da. 

Zapraszamy rodzinne przedsiębiorstwa do wykorzystania znaku drzewko Firma Rodzinna, symbolizującego dumę biznesu prowadzonego przez rodzinę www.firmyrodzinne.org. Znak pomoże nam się odnaleźć i realnie przekuć relacje na współpracę.

witryna firmy Fakro   witryna firmy Osadkowski
     
witryna firmy Konspol  

 

materiały reklamowe firmy Anro

W oczach konsumentów ogromne znaczenie ma budowanie znaczącej marki biznesu prowadzonego rodzinnie i do tego Was serdecznie zapraszamy! Zobacz prezentację.

Zapraszamy na przygotowany dla Państwa portal firm rodzinnych, który ułatwi współdziałanie, stając się platformą współpracy, wymiany doświadczeń, promocji, kontaktów, a także swoistym kompendium wiedzy.

   

ZałącznikWielkość
Sieciowanie.pdf1.83 MB